Dzieci Wychowanie

Imię dla chłopca. Czym się kierować przy wyborze?

jakie imię dla chłopca
5 (100%) 1 vote

Wybór imienia dla nowego członka rodziny, który za kilka tygodni ma się pojawić na świecie, to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. Proces decyzyjny zajmuje sporo czasu i często okupiony jest wieloma żywiołowymi dyskusjami. Zwłaszcza jeżeli pojawiają się spore różnice, co do preferencji dotyczących imienia. Czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka? Jakie imiona dla chłopców będą najlepsze?

Niezawodna intuicja

Wielu rodziców zastanawiając się nad imieniem dla syna. Kieruje się intuicją i własnymi upodobaniami. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które wewnętrznie są przekonane o tym, że ich dziecko powinno mieć na imię tak, a nie inaczej. Jeżeli w najbliższej rodzinie nie pojawia się żaden sprzeciw, to można pozostać przy tej metodzie wyboru.

Sytuacja się nieco bardziej komplikuje, gdy przyszła mama chce by przykładowo maluch miał na imię Staś, a ojcu bardziej do gustu przypadło imię Tomek. Jak wówczas dojść do porozumienia? Można oczywiście rzucić monetą, jednak spowoduje to co najwyżej frustrację u jednej ze stron. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie próba wypracowania kompromisu.

Imiona dla chłopców – jest w czym wybierać

Nie ma co ukrywać – jest z czego wybierać. Imiona dla chłopców są bardzo różnorodne i przy odpowiednich poszukiwaniach z pewnością uda się znaleźć takie, które spodoba się obojgu rodzicom. Należy jednak pamiętać o granicach zdrowego rozsądku i nie stawiać na imiona bardzo egzotyczne. Trzeba pamiętać, że imię dla dziecka jest to coś, z czym mały człowiek będzie musiał żyć na co dzień.

Niektórzy decydują się na przekazanie imienia potomkowi po przodkach, na przykład po własnych dziadkach czy rodzicach. Doskonale widać ten trend współcześnie, gdzie do łask wracają tradycyjne imiona, które popularne były na początku zeszłego stulecia. Imię męskie takie jak Władysław, Antoni czy Czesław coraz częściej można usłyszeć na placu zabaw.

Harmonia z nazwiskiem

Wybierając imię dla dziecka warto też sprawdzić czy będzie ono melodyjnie współgrało z nazwiskiem. Osławiony Grzegorz Brzęczyszczykiewicz to tak karkołomny zlepek trudnych głosek, że lepiej się go wystrzegać. Można także sprawdzić, jak wygląda kwestia zdrobnień od imienia. Rzadko bowiem zdarza się, aby na co dzień rodzice zwracali się do malucha pełnym brzmieniem imienia.

Sposobów na wybór imienia jest na prawdę wiele. Można wybrać jedną z metod lub starać się je w jakiś sposób połączyć. Z pewnością trzeba dać sobie trochę czasu do namysłu, tak aby nie była to decyzja podjęta pod wpływem emocji – wówczas można jej po czasie żałować.

No Comments Found

Leave a Reply