Dzieci

Jak prać dziecięce ubrania? Poradnik dla rodziców

pranie dziecięcych ubrań
Rate this post

Wybierając proszek do prania dziecięcych ubrań kierujmy się zasadą: im mniejsze dziecko, tym delikatniejszy proszek. Nigdy do tego celu nie używajmy zwykłego proszku.

Proszki hipoalergiczne

U noworodków i niemowlaków najlepiej sprawdzi się specjalne proszki mające obniżoną zawartość detergentów. Są one hipoalergiczne, co znaczy, że nie posiadają w składzie substancji, które mogłyby podrażnić delikatną skórę naszego dziecka. Chodzi tu zarówno o rozjaśniacze chemiczne, wybielacze, jak i sztuczne barwniki.

Tego typu proszki nie są także perfumowane, co dodatkowo redukuje ryzyko wystąpienia alergii. Proszki hipoalergiczne powinno się stosować co najmniej do przekroczenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Pranie dziecięcych ubrań

Ubrania dziecięce przeważnie są delikatne i szyte z bawełny, dlatego też powinno się je prać w temperaturze nieprzekraczającej 30-40 st. C. Pranie w zbyt gorącej wodzie może spowodować, że ciuszki rozciągną się lub skurczą. Ubrania dziecięce prać powinno się kolorami, dzięki czemu nie będą szarzały. Bardzo ważny jest także odpowiedni płyn do płukania dla dzieci.

Piorąc ubrania naszej pociechy, zawsze nastawiajmy pralkę na opcję dodatkowego prania. Jedynie wówczas mamy pewność, że pomiędzy włóknami tkaniny nie zostały cząsteczki proszku. Jeżeli któreś z dziecięcych ubrań ,musimy wyprać ręcznie, tradycyjny proszek zastąpmy o wiele delikatniejszymi płatkami mydlanymi, a następnie wypłuczmy ciuszek bardzo dokładnie pod bieżącą wodą. W ten sposób nie powinno się jednak prać body lub rajstop.

No Comments Found

Leave a Reply