Dzieci

Jakie imię wybrać dla dziewczynki?

imię dla dziewczynki
5 (100%) 1 vote

Narodziny dziecka niosą ze sobą sporo obowiązków, odpowiedzialności za nowego członka rodziny i jak to bywa w późniejszych latach – obaw. Bo w końcu dzieci dorastają, muszą się usamodzielnić, a wszystkim rodzicom zależy na tym, by ich dzieci były szczęśliwe.

Co mówią badania?

Według wielu przeprowadzonych badań, na to, czy jesteśmy szczęśliwi, jak odbiera nas społeczeństwo oraz jakie zajmujemy stanowiska w pracy, wpływa nawet nasze imię. Nie każdy oczywiście wierzy w tego typu powiązania, jednak nie ma co ukrywać – rodzice przywiązują ogromną wagę do wyboru imion żeńskich.

Jak imiona dla dziewczyn są postrzegane przez społeczeństwo? Wiele danych wskazuje na to, że pewne imiona żeńskie są lepiej postrzegane w społeczeństwie w porównaniu do innych. Mówi się, że jeśli chcemy, by nasza córka zajmowała wysokie stanowisko, najlepiej jest nadać jej imię dwu- a najlepiej nawet trzysylabowe.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Imiona dziewczynek są bardzo różne, jednak tak jak i w modzie, tak i w przypadku imion, zauważa się pewne sezonowe trendy. W zależności od panującej mody raz modne są imiona krótkie typu Iza, Ala, z kolei później trendy się odwracają i popularna staje się Barbara czy Marianna. To rodzicie muszą zdecydować, czy wybiorą krótkie, czy długie imię. Jednak warto dokładnie przemyśleć temat ponieważ np. zbyt długie imię i tak będzie w przyszłości skracane nie tylko przez rodziców, lecz również przez rówieśników.

Warto także wybrać takie imię dla dziewczynki, które będzie pasować do jej nazwiska, a nawet charakteru. Często też w pewnych regionach bardziej popularne są jakieś imiona, mniej inne. Wiele osób kieruje się tymi regionalnymi trendami. W Polsce nadal najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom to np. Zuzanna, Lena, Julia, Hania czy Zosia.

Długie czy krótkie?

Rodzice potrafią tygodniami wybierać imię dla dziewczynki. To bardzo odpowiedzialne zadanie. Jeżeli sen z powiek spędza nam idealne imię żeńskie. Wówczas można kierować się zasadą, że w przypadku, kiedy mamy długie nazwisko, powinniśmy wybierać krótkie imię dla dziewczynki i odwrotnie: krótkie nazwisko pozwala na wybór długiego imienia.

Postępowanie według tej zasady sprawia, że imię i nazwisko się równoważą, co ułatwia, chociażby późniejsze podpisywanie się czy przedstawianie się. Inspiracji co do imienia dla dziewczynki można szukać, chociażby w kalendarzu, w Internecie lub po prostu wybrać takie imię, które najczęściej chodziło nam po głowie, kiedy dowiedzieliśmy się, że nowym członkiem rodziny będzie dziewczynka.

No Comments Found

Leave a Reply