Dzieci

Nosidełko dla dziecka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

nosidełko dla dziecka
Rate this post

Nosidełko dla dziecka posiada jedną główną zaletę – zaspokaja poczucie bezpieczeństwa. To jedna z najważniejszych potrzeb każdego dziecka. Noszone w nosidełku dziecko czuje ciepło i bliskość rodzica. Ten natomiast ma wolne ręce, co jest niezwykle wygodne.

Czym się kierować przy wyborze nosidełka dla dziecka?

W sklepach nosidełek dla dzieci jest wiele. Przeglądając dostępne na rynku modele, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

  1. Od jakiego wieku nosidełko może być używane? Niektóre modele nadają się już dla dzieci o wadze 3,5 kg. W innych natomiast, noszone mogą być dzieci po przekroczeniu czwartego miesiąca życia.
  2. Z jakiego materiału zostało wykonane nosidełko? Najlepiej sprawdzi się tu antyalergiczna tkanina atestowana taka, jak poliester czy bawełna.
  3. Czy nosidełko może być prane w pralce? Dzięki bardzo często zdarza się bowiem wybrudzić czy przemoczyć pieluszkę.
  4. Czy w komplecie znajduje się daszek, który będzie chronił malucha przed deszczem i słońcem?
  5. Czy istnieje możliwość wyjęcia dziecka z nosidełka bez budzenia go? Niektóre modele wyposażone są w odpinaną część przednią pozwalającą na szybkie wyjęcie pociechy i przeniesienie do łóżeczka.
  6. Czy malec może być w nim noszony w pozycji leżącej? Dzięki temu biodra oraz kręgosłup dziecka nie są zbyt obciążone.
  7. Czy posiada on specjalną podpórkę pod głowę? Przeważnie posiada ona postać wyprofilowanego, sztywniejszego kawałka materiału. Rozwiązanie to sprawdzi się w szczególności w modelach dla starszych niemowląt. Gdy dziecko zaśnie, główka nie będzie mu opadać, lecz opierać się o podpórkę.

Korzystaliście z nosidełka dla dziecka? Swoimi wrażeniami podzielcie się w komentarzu.

No Comments Found

Leave a Reply