Dom Dzieci

Najlepsze sposoby na pranie dziecięcych ubranek

sposoby na pranie dziecięcych ubranek
Rate this post

Pranie dziecięcych ubranek podlega innym regułom niż pranie dorosłych ubrań. O ile dorosłe ubrania można traktować nieco po macoszemu, ubranka dla dzieci zasługują na szczególne względy i starania.

Pranie ręczne

Delikatne, mięciutkie, z dobrych gatunkowo tkanin – ubranka dla dzieci najlepiej prać ręcznie. Wtedy nie ma ryzyka odkształcenia, zmechacenia, zbicia w praniu w zbyt wysokiej temperaturze. Trzeba zwracać uwagę na oznaczenia na metkach. Zdarza się, że w pośpiechu możemy wrzucić delikatne ubranko do prania w za wysokiej temperaturze i nieszczęście gotowe.

Podobnie rzecz ma się w przypadku prania w pralce bardzo delikatnych ubranek. Co prawda proszki dla dzieci zawierają minimalną dawkę chemii, ale nie tylko chemia niszczy tkaniny, także niewłaściwie dobrany program w pralce. Pranie ręczne praktycznie niweluje wszystkie problemy, które mogą wyniknąć z prania w pralce.

Brak czasu

Wiadomo jednak, że nie zawsze mama ma tyle czasu, by wyprać wszystkie ubranka ręcznie, dlatego przed praniem ubranka trzeba dokładnie segregować. Ciemne z ciemnymi, jasne z jasnymi. Oddzielnie mocno poplamione wymagające większego wysiłku, a czasem wyższej temperatury prania i odplamiaczy. Oddzielnie bardzo delikatne, których absolutnie nie można prać w pralce.

Pranie dla dziecka robi się teoretycznie wtedy, gdy ubranka skończą się. W praktyce trzeba to zrobić nieco wcześniej. Trzeba wziąć poprawkę na to, że ubranka muszą wyschnąć i trzeba je uprasować. Poza tym w szafie musi zostać odpowiednio duża rezerwa. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko zużyje więcej niż jeden komplet w ciągu dnia.

Zdarzają się takie dni, gdy malucha trzeba przebrać dwa, trzy, a nawet cztery razy dziennie. Powodem może być zarówno dynamicznie zmieniająca się pogoda, jak i dolegliwości dziecka, ulewania, biegunka, wypadek w pampersie. Ubranka dla dzieci, chociaż służą tylko krótki czas, zasługują na duże względy. Maluch nie może być narażony na żadne otarcia ani ryzyko alergii. Zarówno dla niego, jak i dla mamy byłby to czas bardzo trudnej próby.

No Comments Found

Leave a Reply