Dzieci Edukacja Wychowanie

Zamiast komputera i telewizji. Zabawy edukacyjne dla dzieci

dziecko malujące kredkami zabawy z dziećmi
5 (100%) 1 vote

Jak spędzacie czas z dziećmi? Czy stawiacie na to, co niestety robi większość dorosłych, czyli telewizja i laptop? Czy wolicie coś bardziej kreatywnego i edukacyjnego?

Niestety większość dorosłych idzie na łatwiznę i stawia na telewizję, komputer, laptopa, smartfona i tym podobne. Tam są bajki, tam są gry i nie trzeba właściwie zajmować się dzieckiem. Czy to jest dobre? Oczywiście, że nie. Tym bardziej, że internet można wykorzystać w zupełnie inny sposób i znaleźć tam mnóstwo fascynujących gier, które idealnie nadają się dla dzieci oraz dla dorosłych. Chcecie przykładów? 

Widza w obrazkach

Pierwszy z nich to chociażby „7 dni stworzenia świata obrazki„. Możecie swoim dzieciom zaprezentować jak wyglądała ta wiekopomna dla nas chwila na fantastycznych obrazkach. Oczywiście, jak łatwo się domyślić jest to zabawa dedykowana dla małych, kilkuletnich dzieci. Takie maluchy lepiej przyswajają wiedzę, jeżeli mają ją zaprezentowaną w przyjazny wizualny sposób. Przy okazji możecie opowiedzieć im to w formie fascynującej historii. Co więcej, dzieci same mogą opowiadać, o tym co widzą na obrazkach. Zawsze możecie pobawić się w zgadywanki.

Stworzenie świata dla dzieci można przedstawić w najróżniejszy, bardzo ciekawy sposób. Jednak fajną grą będzie dla dzieci również sudoku. Oczywiście nie w formie z liczbami, jak to wielu dorosłych lubi. Chodzi tutaj o sudoku z obrazkami zwierząt oraz innych ludzi, którzy związani są z historią wypędzenia kupców ze świątynki. Może być to dla kogoś dziwne, że takie historie biblijne można umieścić w takiej grze. Jednak sami się przekonacie, że nawet starsze dzieci bardzo chętnie garną się do tego rodzaju gier.

Gry edukacyjne

Historie biblijne dla dzieci mogą wydawać im się nudne. Tym bardziej, jeżeli są czytane z samej Biblii. Jednak zawsze warto znaleźć inną formę przekazania im tego, jak chociażby za pomocą gier Memo, czy też w formie krzyżówki. Dostępne są również zeszyty z najróżniejszymi historiami. Nie jest to cała Biblia, ale pojedyncze historie. Możecie razem ze swoim dzieckiem wybrać, którą omówicie danego dnia i przy okazji rozwiążecie zadania, które będą tam zawarte.

Taki rodzaje gier są naprawdę fascynujące i dzieci naprawdę doskonale się bawią. Wystarczy tylko, że udostępnicie im takie rozrywki, a przekonacie się, że dzieci bardzo chętnie porzucają telewizor i smartfona.

Zdjęcie Jelleke Vanooteghem na Unsplash.

No Comments Found

Leave a Reply